Toalettsits Grohe Bau Ceramic 39493 Mjukstängande
Rek. pris 1 705 kr
871 kr
Se priset!

Bau Ceramic 39493 Mjukstängande
871 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Toalettsits Grohe Bau Ceramic 39493 är mjukstängande och tillverkad i Duroplast. Toalettsitsen är avtagbar och utrustad med snabbfrigöringsfunktion. Levereras med monteringssats.
Varumärke
GroheBeskrivning
Toalettsits Grohe Bau Ceramic 39493 är mjukstängande och tillverkad i Duroplast. Toalettsitsen är avtagbar och utrustad med snabbfrigöringsfunktion. Levereras med monteringssats.
Snabbfrigöringssits för enkel rengöring
Rengöringen har aldrig varit enklare eftersom sitsen är fäst i skålen med ett toppmonterat snabbfrigöringsfäste. Den kan tas bort och fästas igen på ett par sekunder för enkel åtkomst.
Grohe SoftClose-toalettsitsen är tyst och säker
Vår tekniskt avancerade GROHE SoftClose-toalettsits rör sig med mjuk och långsam precision för att ge badrummet en lyxig och stillsam känsla. Inga smällande ljud och ingen risk för att barn ska klämma sina fingrar.
Rengöringen har aldrig varit enklare eftersom sitsen är fäst i skålen med ett toppmonterat snabbfrigöringsfäste. Den kan tas bort och fästas igen på ett par sekunder för enkel åtkomst.
Grohe SoftClose-toalettsitsen är tyst och säker
Vår tekniskt avancerade GROHE SoftClose-toalettsits rör sig med mjuk och långsam precision för att ge badrummet en lyxig och stillsam känsla. Inga smällande ljud och ingen risk för att barn ska klämma sina fingrar.
Recensioner
PaulVerifierad köpare
för 3 månader sedan"Kompatibel" med vägghängd Grohe-toa. Men själva sitsen är större än toaletten. Går man in i sitsen så flyttar den på sig. Den mjukstängande funktionen är inte jättemjuk. Den faller ganska fort de sista 10 cm, så det låter ändå.
+ Bättre än den gamla, utslitna sitsen
- Passar inte jättebra med toaletten
AndVerifierad köpare
för 2 år sedanLätt att montera. Robust utförande
Lennart BVerifierad köpare
för 5 år sedanDen var bättre en den mjukstängande som toaletten levererades med orginal som skruvade loss sig med tiden, vilket jag ej upplevt med denna ännu efter 2 månader
+ Bra passform, smidigt att koppla loss vid städning
Trung TVerifierad köpare
för 5 år sedanEn bra stabil sits. Tycker den är lite dryg när man ska stänga locket men annars är den helt okej.
Sahlström AVerifierad köpare
för 7 år sedanBra passform, lätt att montera För att få en bra produkt så får man betala därefter
Egenskaper
| Varumärke | Grohe |
| Art.Nr. | 39493000 |
| Typ | Toalettsits |
| Bredd | 362 mm |
| Höjd | 54 mm |
| Djup | 459 mm |
| Serie | Bau |
| Färg | Vit |
| Mjukstängande | Ja |
| Utförande | Hårdsits |
| Garanti | 5 år |
| Material | Duroplast |
| Snabbkoppling | Ja |
| RSK-nr | 7821866 |
| EAN-nr | 4005176450020 |






