Arbetsplattform Wibe TMR12 STEG
18 230 kr
Se priset!
Vald variant
Djup:
2400 cm
StödbenspaketStödbenspaket Wibe TMR 3.0
2 903 kr
TMR
12 STEG
18 230 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En robust och väldigt stabil arbetsplattform i stål och aluminium för säkrare jobb på höga höjder. Trappans mindre branta lutning gör den till det bästa valet för den som klättrar upp och ner mycket. Passar bra för dig som målar, utför montagearbeten eller arbetar på lager.
Varumärke
WibeBeskrivning
En robust och väldigt stabil arbetsplattform i stål och aluminium för säkrare jobb på höga höjder. Trappans mindre branta lutning gör den till det bästa valet för den som klättrar upp och ner mycket. Passar bra för dig som målar, utför montagearbeten eller arbetar på lager.
Den stora plattformen är 490 x 600 mm och plattformshöjden är 3 m. Plattformen har fallskydd på samtliga sidor och ger dig rörelseutrymme och stabilitet så att du kan arbeta säkert, effektivt och ergonomiskt. Arbetsplattformen är ytbehandlad för att inte svärta ner händer och kläder. Rejäla handledare och 110 mm djupa, halkskyddade fotsteg för bekväm och säker klättring och hjul för enklare förflyttning. Produkten är godkänd enligt Arbetsplattformsstandarden EN 131-7 och Bra arbetsmiljöval upp till och med nivå 4.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Wibe |
| Art.Nr. | 806612 |
| Vikt | 72 kg |
| Produkttyp | Arbetsplattform |
| Höjd | 3970 mm |
| Djup | 2400 mm |
| Djup | 2400 cm |
| Bredd | 535 mm |
| Bredd | 535 cm |
| EAN-nr | 7318128066123 |


