Hushållstrappstege Werner3-steg
755 kr
Se priset!
Vald variant
Längd:
1310 mm

Hushållstrappstege Werner
3-steg
755 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lätt trappstege för flera arbeten i hemmet. Hushållstrappstegen är i aluminium och har en stor plattform för bekväm ståyta. Plattformen i stål har halksäker räffling för extra stöd. Stegen är perfekt för arbeten vid hus. I enlighet med den senaste EN131 standarden och lämpar sig bäst för icke-professionellt bruk.
Varumärke
WernerBeskrivning
Lätt trappstege för flera arbeten i hemmet. Hushållstrappstegen är i aluminium och har en stor plattform för bekväm ståyta. Plattformen i stål har halksäker räffling för extra stöd. Stegen är perfekt för arbeten vid hus. I enlighet med den senaste EN131 standarden och lämpar sig bäst för icke-professionellt bruk.
Egenskaper
| Varumärke | Werner |
| Art.Nr. | 49593 |
| Längd | 1310 mm |
| Antal Steg | 3 st |
| Material | Aluminium |
| Typ | Trappstege |
| Vikt | 3,4 kg |
| Längd | 1,31 m |
| EAN-nr | 4003866495931 |
