Vägglucka Dolle ClickFix 56 WH
fr.2 267 kr
Välj variant

ClickFix 56 WH
2 267 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglucka ClickFix 56 WH från Dolle är en elegant och lufttät inspektionsdörr med en 56 mm högisolerad vit fällucka. Den unika patenterade konstruktionen och den goda isoleringen gör att den är lufttät och förhindrar drag samt värmeförlust.
Varumärke
DolleBeskrivning
Vägglucka ClickFix 56 WH från Dolle är en elegant och lufttät inspektionsdörr med en 56 mm högisolerad vit fällucka. Den unika patenterade konstruktionen och den goda isoleringen gör att den är lufttät och förhindrar drag samt värmeförlust.
Väggluckan är testat och har ett U-värde: 0,65 W / (m2K). Väggluckan har också testats med avseende på lufttäthet - där den har uppnått den högsta lufttäthetsklassen - klass 4 - enligt EN 12207.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
| Färg | Vit |
| Utförande | Vändbar |
| Material | Trä |
| Serie | ClickFix |
| Produkttyp | Vägglucka |
| Tjocklek | 56 mm |
| U-Värde | 0,65 |
| Rek Öppningsmått | 540x1100, 565x725, 565x825, 565x925, 625x625 mm |
| Bredd | 540, 625 mm |
| Höjd | 625, 700, 800, 900, 1100 mm |



