Innertak Huntonit Brilliant Vit620 mm
Pris/frp 791:-
261 kr/m²Se priset!
Vald variant
Bredd:
620 mm

Brilliant Vit
620 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Innertak Brilliant Vit från Huntonit är ett innertak med en vit penselmålad yta. Detta tak är tillverkat av miljövänliga, slitstarka och hårt sammanpressade träfiber och det är målat fem gånger.
Varumärke
HuntonitBeskrivning
Innertak Brilliant Vit från Huntonit är ett innertak med en vit penselmålad yta. Detta tak är tillverkat av miljövänliga, slitstarka och hårt sammanpressade träfiber och det är målat fem gånger.
Övrigt
- En mycket trären takskiva
- World Patenterad penselmålad yta
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Ren naturprodukt som bidrar till ett sunt inomhusklimat
- Tålig och lätt att rengöra
- Lätt att måla över med akrylfärg
- Levereras i 4-pack
Taket monteras snabbt och enkelt och skivorna är försedda med not och fjäder för att monteras med dold skruvdragning. Notera att det är viktigt att skivorna acklimatiseras till rumstemperatur i obruten förpackning. Efter att du bryter förpackningen skall montering ske direkt.
- En mycket trären takskiva
- World Patenterad penselmålad yta
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Ren naturprodukt som bidrar till ett sunt inomhusklimat
- Tålig och lätt att rengöra
- Lätt att måla över med akrylfärg
- Levereras i 4-pack
Taket monteras snabbt och enkelt och skivorna är försedda med not och fjäder för att monteras med dold skruvdragning. Notera att det är viktigt att skivorna acklimatiseras till rumstemperatur i obruten förpackning. Efter att du bryter förpackningen skall montering ske direkt.
Recensioner
Bo JVerifierad köpare
för 1 månad sedanMycket naturvänlig produkt med vackert utseende i taket i badrummet
+ naturvänlig produkt vid tillverkningen
MikaelVerifierad köpare
för 4 år sedanBra passform och bra snyggt målade
MatsVerifierad köpare
för 5 år sedanmycket bra lättmonterad och fin lyster i skivorna
KasVerifierad köpare
för 5 år sedanSnabbt, enkelt och snyggt! Inget kludd!
Egenskaper
| Varumärke | Huntonit |
| Art.Nr. | 231380 |
| Material | Träfiber |
| Längd | 1220 mm |
| Antal (st/frp) | 4 st/frp |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | NCS S 0500N |
| Bredd | 620 mm |
| Vikt | 28,4 kg/frp |
| Täckyta | 2,88 m²/frp |
| Brutto (m2/frp) | 3 m²/frp |
| Glans | 20 |
| Yta | Färdigmålad |
| Tjocklek | 11 mm |
| Vikt | 9,5 kg/m² |
| EAN-nr | 7055750502017 |



