Innertak Huntonit Plankett Vit1220 mm
Pris/frp 412:-
282 kr/m²Se priset!
Vald variant
Längd:
1220 mm

Plankett Vit
1220 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Innertak Plankett Vit från Huntonit är ett färdigmålat innertak med ett vackert, rustikt utseende där träets naturliga yta syns vilket ger ditt tak mer liv. Innertaket är tillverkat av naturliga råvaror och innehåller inga skadliga lösningsmedel.
Varumärke
HuntonitBeskrivning
Innertak Plankett Vit från Huntonit är ett färdigmålat innertak med ett vackert, rustikt utseende där träets naturliga yta syns vilket ger ditt tak mer liv. Innertaket är tillverkat av naturliga råvaror och innehåller inga skadliga lösningsmedel.
Övrigt
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Enkel att montera med not och spont
- Kan monteras i alla rum inklusive våtrum
- Spotlights kan monteras i alla tak
- Kan användas vid såväl nybyggnation som renovering
- Rekommenderas av Norges Astma- och Allergiförbund
- Enkel att montera med not och spont
- Kan monteras i alla rum inklusive våtrum
- Spotlights kan monteras i alla tak
- Kan användas vid såväl nybyggnation som renovering
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Huntonit |
| Art.Nr. | 231406 |
| Material | Träfiber |
| Längd | 1220 mm |
| Antal | 4 st/frp |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | NCS S 0502Y |
| Bredd | 300 mm |
| Vikt | 13,6 kg/frp |
| Glans | 20 |
| Yta | Färdigmålad |
| Täckyta | 1,344 m2/frp |
| Brutto Längd | 1220 mm |
| Brutto | 1,46 m2/frp |
| Netto Längd | 1220 mm |
| Vikt | 9,29 kg/m2 |
| Brutto Bredd | 300 mm |
| Netto Bredd | 300 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| EAN-nr | 7055752314069 |


