Pallbock Einhell Tripod 85 - 170 cm
Nyhet
815 kr

Tripod 85 - 170 cm
815 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Original Einhell-stativ 85–170 cm är det perfekta tillbehöret för en byggarbetsplats. Alla lampor eller apparater med 5/8” gänga kan fästas på stativet, som t.ex. Einhell sladdlös lampa TP-CL 18/3000 Li. Med hjälp av den medföljande 1/4” gäng-adaptern kan även annan utrustning, som Einhell korslinjelaser TC-LL 2 och TE-LL 360 monteras på stativet.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Original Einhell-stativ 85–170 cm är det perfekta tillbehöret för en byggarbetsplats. Alla lampor eller apparater med 5/8” gänga kan fästas på stativet, som t.ex. Einhell sladdlös lampa TP-CL 18/3000 Li. Med hjälp av den medföljande 1/4” gäng-adaptern kan även annan utrustning, som Einhell korslinjelaser TC-LL 2 och TE-LL 360 monteras på stativet.
Teleskopstången på stativet kan dras ut från en arbetshöjd på 85 cm till en höjd på 170 cm. Tack vare transporthöjden på 70 cm kan stativet förvaras och transporteras platssparande. Med hjälp av den integrerade snabbklämkopplingen dras fötter och teleskopstång ut och fixeras snabbt och enkelt. Högkvalitativa plastlock med ribbad yta på stativets fötter möjliggör stabilt och halkfritt fäste.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 2270116 |
| Höjd | 101 mm |
| Typ | Pallbock |
| Användningsområde | DIY |
| Längd | 750 mm |
| Vikt | 1,75 kg |
| Bredd | 99 mm |
| EAN-nr | 4006825672572 |






