Trappa Laggo Med Lejd
fr.5 451 kr
Se priset!
Välj variant

Med Lejd
5 451 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En säker och stabil arbetsplats ovan mark. Stomme tillverkad i förzinkat stål. Plattform (500x600mm) och steg (500x110mm) i räfflad aluminumprofil. Trappan levereras ihopfälld. Enkel att montera och demontera (4bultar). Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås och roterbara hjul (100mm). Kan även förses med fasta hjul monterade på hjulbalk (HB) vilket underlättar manövrering på ojämna underlag.
Varumärke
LaggoBeskrivning
En säker och stabil arbetsplats ovan mark. Stomme tillverkad i förzinkat stål. Plattform (500x600mm) och steg (500x110mm) i räfflad aluminumprofil. Trappan levereras ihopfälld. Enkel att montera och demontera (4bultar). Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås och roterbara hjul (100mm). Kan även förses med fasta hjul monterade på hjulbalk (HB) vilket underlättar manövrering på ojämna underlag.
Egenskaper
| Varumärke | Laggo |
| Art.Nr. | 2120-LAGG |
| Antal Steg | 6, 8, 9, 10, 12, 15 st |
| Material | Aluminium |
| Typ | Stegtrappa |
| Maxlast | 150 kg |
| Djup | 1170, 1360, 1440, 1530, 1720, 2000 mm |
| Längd | 1,2, 1,6, 1,8, 2, 2,4, 3 m |
| Vikt | 25, 30, 32, 33, 40, 46 kg |
| Bredd | 900, 1110, 1200 mm |
