Trappa Laggo Med Lejd3,00 m
9 800 kr
Vald variant
Bredd:
1200 mm
Djup:
2000 mm

Med Lejd
3,00 m
9 800 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En säker och stabil arbetsplats ovan mark. Stomme tillverkad i förzinkat stål. Plattform (500x600mm) och steg (500x110mm) i räfflad aluminumprofil. Trappan levereras ihopfälld. Enkel att montera och demontera (4bultar). Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås och roterbara hjul (100mm). Kan även förses med fasta hjul monterade på hjulbalk (HB) vilket underlättar manövrering på ojämna underlag.
Varumärke
LaggoBeskrivning
En säker och stabil arbetsplats ovan mark. Stomme tillverkad i förzinkat stål. Plattform (500x600mm) och steg (500x110mm) i räfflad aluminumprofil. Trappan levereras ihopfälld. Enkel att montera och demontera (4bultar). Trappdelen är försedd med släpsko och bakstaget med lås och roterbara hjul (100mm). Kan även förses med fasta hjul monterade på hjulbalk (HB) vilket underlättar manövrering på ojämna underlag.
Egenskaper
| Varumärke | Laggo |
| Art.Nr. | 2300 |
| Antal Steg | 15 st |
| Material | Aluminium |
| Längd | 3 m |
| Bredd | 1200 mm |
| Djup | 2000 mm |
| Vikt | 46 kg |
| Produkttyp | Stegtrappa |
| Maxlast | 150 Kg |
| EAN-nr | 7392524023003 |
