Trappstege Wibe 55P4 STEG
3 020 kr
Se priset!
Vald variant
Höjd:
1610 mm

55P
4 STEG
3 020 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En pålitlig och allsidig trappstege som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Varumärke
WibeBeskrivning
En pålitlig och allsidig trappstege som passar för de flesta uppgifter. Denna robusta proffsstege är utformad med kvalitet i varje detalj, har en stabil konstruktion med minimal svikt och väldigt lång livslängd.
Plattformen är gjord i metall, har dubbelriktat halkskydd och är tyststängande. Storleken är 310 x 270 mm. Stegen är försedd med ergonomiska stegfronter att luta smalbenen mot och den greppvänliga profilen gör stegen behaglig att arbeta med samt är lätt att bära. Aluminiumprofilerna är anodiserade så att du inte svärtar ner dina händer och kläder. För ökad hållbarhet har aluminiumhyllan skruvats direkt i sidoprofilerna och stållänkar används för att skapa en säkrare användning.
Egenskaper
| Varumärke | Wibe |
| Art.Nr. | 735504 |
| Höjd | 1610 mm |
| Antal Steg | 4 st |
| Utförande | Utan stödben |
| Djup | 960 mm |
| Vikt | 8,2 kg |
| Bredd | 520 mm |
| Typ | Trappstege |
| EAN-nr | 7318127355044 |
