Garageport Leksandsdörren Djura Classic
fr.32 308 kr
Välj variant

Djura Classic
32 308 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Garageport serie classic Leksandsdörren Djura är en tidlös garageport som tar intryck från klassiska Svenska timmerhus.
Varumärke
LeksandsdörrenBeskrivning
Garageport serie classic Leksandsdörren Djura är en tidlös garageport som tar intryck från klassiska Svenska timmerhus.
Serien Tidlös är ytterdörrarna som står sig genom alla tider, framtagen för att passa svensk klassisk arkitektur från igår, idag och imorgon. Dörrarna i serien har alla en harmoniserande framtoning som blir en naturlig del av din vardag; varje dag året om.
Leksandsdörren tillverkar högkvalitativa dörrar i utkanten av Leksand, i hjärtat av Dalarna. Med gedigen hantverkartradition i samspel med modern teknik är slutresultatet tekniskt tåliga ytterdörrar med inbjudande skönhet och design.
OBS! tröskel ingår ej!
Leksandsdörren tillverkar högkvalitativa dörrar i utkanten av Leksand, i hjärtat av Dalarna. Med gedigen hantverkartradition i samspel med modern teknik är slutresultatet tekniskt tåliga ytterdörrar med inbjudande skönhet och design.
OBS! tröskel ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Leksandsdörren |
| Art.Nr. | 2420HV2POL |
| Färg | S-0502-Y, Vit, S-1502-Y50R, Grå, S-2040-Y20R, Gul, S-4050-Y90R, Röd, S-5020-G70Y, Grön, S-6000-N, Grå, S-6020-B, Blå |
| Karmdjup | 120 mm |
| Glas | Nej |
| Serie | Classic |
| NCS-Kulör | S-0502-Y, S-1502-Y50R, S-2040-Y20R, S-4050-Y90R, S-5020-G70Y, S-6000-N, S-6020-B |
| Låskista | Dorma 9192 |
| Typ | Garagedörr |
| Tjocklek | 64 mm |
| Dekor | Spårfräst utsida, slät insida |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Gångdörr | Höger, Vänster |
| Storlek | 2400x2000, 2400x2100, 2500x2000, 2500x2100 |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 240, 250 cm |
