Garageport Leksandsdörren Gärde Classic
fr.43 466 kr
Välj variant

Gärde Classic
43 466 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Garageport serie classic Leksandsdörren Gärde är en garageport med modernt formspråk. Med två rektangulära fönsterpartier släpper dörrarna naturligt in ljus samtidigt som inbrottssäkerheten kvarstår.
Varumärke
LeksandsdörrenBeskrivning
Garageport serie classic Leksandsdörren Gärde är en garageport med modernt formspråk. Med två rektangulära fönsterpartier släpper dörrarna naturligt in ljus samtidigt som inbrottssäkerheten kvarstår.
Serien Trend är framtagen för att passa modern arkitektur och dagens stilrena formspråk. Trots sin enkelhet tar formen för sig och visar upp sin självständiga design, spännande materialval och utmanande färger. Serien banar väg för framtiden och inspirerar till nya, vågade val och vi törs nog lova att du hittar minst en favorit.
Leksandsdörren tillverkar högkvalitativa dörrar i utkanten av Leksand, i hjärtat av Dalarna. Med gedigen hantverkartradition i samspel med modern teknik är slutresultatet tekniskt tåliga ytterdörrar med inbjudande skönhet och design.
OBS! tröskel ingår ej!
Leksandsdörren tillverkar högkvalitativa dörrar i utkanten av Leksand, i hjärtat av Dalarna. Med gedigen hantverkartradition i samspel med modern teknik är slutresultatet tekniskt tåliga ytterdörrar med inbjudande skönhet och design.
OBS! tröskel ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Leksandsdörren |
| Art.Nr. | 2420HV67GPOL |
| Färg | S-0502-Y, Vit, S-1502-Y50R, Grå, S-2040-Y20R, Gul, S-4050-Y90R, Röd, S-5020-G70Y, Grön, S-6000-N, Grå, S-6020-B, Blå |
| Karmdjup | 120 mm |
| Glas | Ja |
| Serie | Classic |
| NCS-Kulör | S-0502-Y, S-1502-Y50R, S-2040-Y20R, S-4050-Y90R, S-5020-G70Y, S-6000-N, S-6020-B |
| Låskista | Dorma 9192 |
| Glastyp | Klarglas |
| Typ | Garagedörr |
| Tjocklek | 64 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Gångdörr | Höger, Vänster |
| Storlek | 2400x2000, 2400x2100, 2500x2000, 2500x2100 |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 240, 250 cm |
