Innerdörr Swedoor Easy GW NCS-S 0500-NBxH: 90x210 cm
1 946 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Höjd Modulmått:
210 cm
Bredd Modulmått:
90 cm

Easy GW NCS-S 0500-N
BxH: 90x210 cm
1 946 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Easy är en enkel dörr med lätt konstruktion och slät yta. En prisvärd, stabil produkt som fyller ditt grundläggande behov. En populär dörr, som är enkel och tidlös.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Easy är en enkel dörr med lätt konstruktion och slät yta. En prisvärd, stabil produkt som fyller ditt grundläggande behov. En populär dörr, som är enkel och tidlös.
Att tänka på
- Hängning behöver inte bestämmas i förväg på innerdörrar då du monterar karmen själv och kan vända låskolven med ett enkelt handgrepp.
- Alla nya dörrar levereras med snap-in gångjärn som de flesta hus har efter 1972. Före 1972 var det tappbärande gångjärn som användes. Om du funderar på att använda den gamla karmen till en ny dörr, kontrollera att den har snap-in gångjärn. I andra fall måste dörr med gammal standard beställas.
- Trösklar finns i tre modeller; som tröskelplatta (ingår till Swedoor standardkarm och +Karm), falsad tröskel eller badrumströskel (kan köpas till).
- Innerdörrskarmar kan beställas i två olika bredder beroende på väggtjocklek; 68, eller 93 mm.
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar.
OBS! Måtten är modulmått (se PDF Måttabell för exakta mått).
Karm, överstycke, tröskel och handtag ingår ej.
Låskista ingår.
- Hängning behöver inte bestämmas i förväg på innerdörrar då du monterar karmen själv och kan vända låskolven med ett enkelt handgrepp.
- Alla nya dörrar levereras med snap-in gångjärn som de flesta hus har efter 1972. Före 1972 var det tappbärande gångjärn som användes. Om du funderar på att använda den gamla karmen till en ny dörr, kontrollera att den har snap-in gångjärn. I andra fall måste dörr med gammal standard beställas.
- Trösklar finns i tre modeller; som tröskelplatta (ingår till Swedoor standardkarm och +Karm), falsad tröskel eller badrumströskel (kan köpas till).
- Innerdörrskarmar kan beställas i två olika bredder beroende på väggtjocklek; 68, eller 93 mm.
Garanti
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor innedörrar.
OBS! Måtten är modulmått (se PDF Måttabell för exakta mått).
Karm, överstycke, tröskel och handtag ingår ej.
Låskista ingår.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 03665619 |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 90 cm |
| Färg | Vit |
| Konstruktion | Lättdörr |
| Glas | Nej |
| Hängning | Vändbar |
| Gångjärn | Snap-In |
| Låskista | Assa 2014 |
| Modell | Easy |
| Serie | Clever-Line |
| Typ | Innerdörr |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 82,5 cm |
| Höjd | 210 cm |
| NCS-Kulör | S-0500-N |
| Tjocklek | 40 mm |
| Bredd | 90 cm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| EAN-nr | 7393993156513 |

