Innerdörrhandtag HOPPE Stockholm 1140 37-42 WC
Rek. pris 752 kr
fr.560 kr
Se priset!
Välj variant

Stockholm 1140 37-42 WC
560 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Innerdörrhandtag HOPPE Stockholm 1140 37-42 WC är ett innerdörrhandtag med WC-tillbehör. Med sin unika fastsättning med Kvick-i-Sprint blir montaget stabilare och behöver inte heller återskruvas efter montaget. Dörrtjocklek 37-42 mm, 10 års funktionsgaranti. Det uppfyller krav på nickelavsättning och är därför allergivänlig.
Varumärke
HOPPEBeskrivning
Innerdörrhandtag HOPPE Stockholm 1140 37-42 WC är ett innerdörrhandtag med WC-tillbehör. Med sin unika fastsättning med Kvick-i-Sprint blir montaget stabilare och behöver inte heller återskruvas efter montaget. Dörrtjocklek 37-42 mm, 10 års funktionsgaranti. Det uppfyller krav på nickelavsättning och är därför allergivänlig.
Dokument
Recensioner
David BVerifierad köpare
för 3 månader sedanVid första anblicken på produkten bedömde jag att detta var något nytt, innovativt och genomtänkt. Tyvärr fungerade inte mekanismen som den skulle. Överlag var produkten snygg och robust med fint stöd för handtagens infästning. Mekanismen som håller handtagen låst till varandra är komplex och lämnar inget utrymme för att sära på handten om den som i mitt fall låste sig totalt. På grund av detta rekommenderar jag INTE denna produkt.
+ Snygg, stabil och robust.
- Alltför kompliserad låsning mellan de två handtagen.
Joakim MVerifierad köpare
för 4 år sedanSnygga och rejäla handtag ifrån HOPPE. smidiga att montera.
Egenskaper
| Varumärke | HOPPE |
| Djup | 160 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Längd | 190 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Stockholm |
| Typ | Innerdörrhandtag |
| Passande Dörrtjocklek | 37-42 mm |
| Ytbehandling | Aluminium, Stål, Svart |
| Färg | F1 Alu. silver, F9 Rostfri Nyans, Svart |
