Pardörr GK Door Oden 3 Vit med Spröjs
Rek. pris 10 855 kr
fr.10 539 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant

Oden 3 Vit med Spröjs
10 539 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En massiv pardörr med 3 lika stora speglar per dörrblad. För inomhusbruk. Passar till snap-in gångjärn. Vitmålad (NCS-S 0502-Y).
Varumärke
GK DoorBeskrivning
En massiv pardörr med 3 lika stora speglar per dörrblad. För inomhusbruk. Passar till snap-in gångjärn. Vitmålad (NCS-S 0502-Y).
En innerdörr i form av pardörr är ett elegant och vackert inslag i alla rum. GK Door finns i flera olika typer av par- och dubbeldörrar i olika sorters material, med eller utan glas och i olika typer av indelningar. Pardörrar kommer i tre olika material; rustik ek med mörkare toner, en naturnära ljusare furu eller stilren och vitmålad HDF-board. Detta gör att du kan välja ett material som passar in i just det rum där du ska ha din pardörr!
Utöver material kan du också välja om du vill ha glas i dina pardörrar eller inte. Pardörrar kommer med många olika typer av glas; små eller stora glaspartier, runda eller rektangulära och med eller utan spröjs. Du kan också välja bland modeller med raka, rena linjer eller en mer rundad och elegant utformning. Med andra ord är valmöjligheterna många när du ska köpa pardörr från GK Door och det finns något som passar för allas tycke och smak!
Utöver material kan du också välja om du vill ha glas i dina pardörrar eller inte. Pardörrar kommer med många olika typer av glas; små eller stora glaspartier, runda eller rektangulära och med eller utan spröjs. Du kan också välja bland modeller med raka, rena linjer eller en mer rundad och elegant utformning. Med andra ord är valmöjligheterna många när du ska köpa pardörr från GK Door och det finns något som passar för allas tycke och smak!
Egenskaper
| Varumärke | GK Door |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 133, 153, 173 cm |
| Konstruktion | Massiv |
| Färg | Vit |
| Låskista | Abloy 2014 |
| Gångjärn | Snap-In |
| Produkttyp | Parinnerdörr |
| Tjocklek | 40 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Hängning | Vändbar |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Modell | 62,5+62,5 cm, 72,5+72,5 cm, 82,5+82,5 cm |
| Höjd Dörrblad | 194, 204 cm |
