Parinnerdörr Br. Johansson Formpressad 4 SP20 KlarglasBxH: 153x210 cm
14 490 kr
10 720 krSpara 26 %Kampanj6 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Höjd Modulmått:
210 cm
Bredd Modulmått:
153 cm

Formpressad 4 SP20 Klarglas
BxH: 153x210 cm
10 720 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En klassisk modell i en modern konstruktion - stilren och tidlös. 4 mm härdat klarglas. Fås som obehandlad eller vitmålad.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
En klassisk modell i en modern konstruktion - stilren och tidlös. 4 mm härdat klarglas. Fås som obehandlad eller vitmålad.
Oavsett om ditt hem har en känsla av trend eller är mer klassiskt så kan det aldrig gå fel med en tidlös spegeldörr. Den klassiska designen och den moderna konstruktionen gör att denna dörren passar i alla hem. För en mer utpräglad och klassisk look, välj en av de många glasmodellerna.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
OBS! Karm, tröskel och handtag ingår ej. Finns som tillval!
Låskista ingår.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 20752 |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 153 cm |
| Färg | Vit |
| Konstruktion | Lättdörr |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Gångjärn | Snap-In |
| Låskista | Assa 2014 |
| Modell | Formpressad |
| Typ | Parinnerdörr |
| Höjd Dörrblad | 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 72,5+72,5 cm |
| NCS-Kulör | S-0502-Y |
| Vikt | 46 kg |
| Handtag & Cylinder | Nej |

