Skjutdörr Br. Johansson Formpressad 3-spegel Kompakt
fr.3 675 kr
fr.3 300 krFrån 10 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant

Formpressad 3-spegel Kompakt
3 300 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nu finns ett urval av Br Johanssons innerdörrar även som skjutdörrar. En skjutdörr är en snygg och platsbesparande lösning, perfekt för t.ex. mindre ytor, eller för öppna planlösningar där man ibland vill ha möjligheten att kunna stänga en dörr. Den kompakta dörren är en formpressad dörr med en kärna av spån.
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
Nu finns ett urval av Br Johanssons innerdörrar även som skjutdörrar. En skjutdörr är en snygg och platsbesparande lösning, perfekt för t.ex. mindre ytor, eller för öppna planlösningar där man ibland vill ha möjligheten att kunna stänga en dörr. Den kompakta dörren är en formpressad dörr med en kärna av spån.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Garanti
2 års garanti mot fabrikationsfel.
Karm ingår ej.
Garanti
2 års garanti mot fabrikationsfel.
Karm ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | SKJ1211371B |
| Höjd Modulmått | 190, 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 70, 80, 90, 100 cm |
| Färg | Vit |
| Konstruktion | Kompakt |
| Glas | Nej |
| Yta | 3-Spegel |
| Typ | Skjutdörr |
| NCS-Kulör | S 0502-Y |
| Tjocklek | 40 mm |
| Handtag | Skjutdörrstyp 1, Skjutdörrstyp 2, Skjutdörrstyp 3, Skjutdörrstyp 4, Skjutdörrstyp 5 |
| Höjd Dörrblad | 184, 194, 204 cm |
| Bredd Dörrblad | 62,5, 72,5, 82,5, 92,5 cm |


