Skjutpartier Elitfönster Aluminium 4-deladSkjutparti ASP4 49x22
237 045 kr
163 561 krSpara 31 %Kampanj52 tim kvar!
Uppskattad besparing över 15 år41476 kr
Vald variant
Bredd Modulmått:
490 cm
Höjd Modulmått:
220 cm
Låg TröskelLåg Tröskel Elitfönster för Skjutpartier per Meter
146 kr
Aluminium 4-delad
Skjutparti ASP4 49x22
163 561 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 8-10 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skjutdörrar från Elitfönster som skärmar av vind och kyla med hög kvalitet. Dessa snyggt utformade lyftgliddörrar har en rörlig del som löper utvändigt och kan ställas in i valfritt vädringsläge. Energieffektiva 3-glaskassetter, karm av impregnerad furu och en skyddande utsida i aluminium.
Varumärke
ElitfönsterBeskrivning
Skjutdörrar från Elitfönster som skärmar av vind och kyla med hög kvalitet. Dessa snyggt utformade lyftgliddörrar har en rörlig del som löper utvändigt och kan ställas in i valfritt vädringsläge. Energieffektiva 3-glaskassetter, karm av impregnerad furu och en skyddande utsida i aluminium.
Glas
Alla våra skjutdörrar har 3-glas isolerruta som är härdad både in- och utvändigt vilket ger större säkerhet samt förhindrar olyckor och personskador.
Låsning
Handtag med låsbar europacylinder på insidan och dragkoppar på utsidan.
Gångdörr
Gångdörren beräknas utifrån sett. Vänster gångdörr, då dras dörren från vänster till höger. Höger gångdörr, då dras dörren från höger till vänster.
Garanti
10 års garanti på skjutdörrarnas funktion, mot kondens mellan glasen i isolerrutan samt mot rota.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Alla våra skjutdörrar har 3-glas isolerruta som är härdad både in- och utvändigt vilket ger större säkerhet samt förhindrar olyckor och personskador.
Låsning
Handtag med låsbar europacylinder på insidan och dragkoppar på utsidan.
Gångdörr
Gångdörren beräknas utifrån sett. Vänster gångdörr, då dras dörren från vänster till höger. Höger gångdörr, då dras dörren från höger till vänster.
Garanti
10 års garanti på skjutdörrarnas funktion, mot kondens mellan glasen i isolerrutan samt mot rota.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Elitfönster |
| Art.Nr. | ASP4 49/22 |
| Bredd Modulmått | 490 cm |
| Höjd Modulmått | 220 cm |
| Färg | Vit |
| Glastyp | Härdat Glas |
| Material | Aluminium/Trä |
| Funktion | Lyft/Glid |
| U-Värde | 1,1 |
| Ljuddämpning | Rw 34 dB |
| Karmdjup | 165 mm |








