Skjutpartier Elitfönster Aluminium Fast Karm
fr.48 025 kr
fr.33 137 krSpara 31 %Kampanj
Välj variant

Aluminium Fast Karm
33 137 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 8-10 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skjutdörrar från Elitfönster som skärmar av vind och kyla med hög kvalitet. Energieffektiva 3-glaskassetter, karm av impregnerad furu och en skyddande utsida i aluminium.
Varumärke
ElitfönsterBeskrivning
Skjutdörrar från Elitfönster som skärmar av vind och kyla med hög kvalitet. Energieffektiva 3-glaskassetter, karm av impregnerad furu och en skyddande utsida i aluminium.
Glas
Alla våra skjutdörrar har 3-glas isolerruta som är härdad både in- och utvändigt vilket ger större säkerhet samt förhindrar olyckor och personskador.
Garanti
10 års garanti på skjutdörrarnas funktion, mot kondens mellan glasen i isolerrutan samt mot rota.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Alla våra skjutdörrar har 3-glas isolerruta som är härdad både in- och utvändigt vilket ger större säkerhet samt förhindrar olyckor och personskador.
Garanti
10 års garanti på skjutdörrarnas funktion, mot kondens mellan glasen i isolerrutan samt mot rota.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Elitfönster |
| Bredd Modulmått | 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190, 200 cm |
| Höjd Modulmått | 210, 220 cm |
| Glastyp | Härdat Glas |
| U-Värde | 1,1 |
| Material | Aluminium/Trä |
| Karmdjup | 165 mm |
| Färg | Vit |
| Funktion | Lyft/Glid |
| Ljuddämpning | Rw 34 dB |

