Ytterdörr Br. Johansson SY105 Klarglas
fr.6 716 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

SY105 Klarglas
6 716 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
Stilren, modern ytterdörr i 63 mm HDF-utförande med tre små glas.
Välj mellan olika standardkulörer eller ring in till våra säljare för exakt NCS-kulör. Bra att veta är att val av kulör kan påverka garantin.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! 10 års formgaranti gäller enbart den vita dörren. De färgade dörrarna ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkade av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 63 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag och cylinder ingår ej.
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! 10 års formgaranti gäller enbart den vita dörren. De färgade dörrarna ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkade av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 63 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag och cylinder ingår ej.
Låskista ingår.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 95422B |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Färg | S-0502-Y, Vit, S-7000-N, Grå, S-9000-N, Svart |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 63 mm |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| NCS-Kulör | S 0502-Y, S 7000-N, S 9000-N, S-0502-Y |
| Dekor | Utsida: Slät, Insida: Slät |
| Stil | Modern |
| Låskista | ASSA 2500, Dorma 912 |
| Vikt | 44 kg |
| Typ | Enkeldörr |
| Storlek | 10x20, 10x21, 9x20, 9x21 |
| U-Värde | 1,1 |

