Ytterdörr Br. Johansson SY105 KlarglasBxH: 90x210 cm, Svart, Högerhängd
6 716 kr
Vald variant
Bredd Modulmått:
90 cm
Höjd Modulmått:
210 cm
Hängning:
2. Högerhängd dörr
Färg:
S-9000-N, Svart
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
Stilren, modern ytterdörr i 63 mm HDF-utförande med tre små glas.
Välj mellan olika standardkulörer eller ring in till våra säljare för exakt NCS-kulör. Bra att veta är att val av kulör kan påverka garantin.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! 10 års formgaranti gäller enbart den vita dörren. De färgade dörrarna ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkade av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 63 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag och cylinder ingår ej.
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! 10 års formgaranti gäller enbart den vita dörren. De färgade dörrarna ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkade av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 63 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag och cylinder ingår ej.
Låskista ingår.
Dokument
Recensioner
Birgitta KVerifierad köpare
för 7 år sedanDen såg snygg ut och passade in. Häftigt med smårutor.
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 95424sva |
| Bredd Modulmått | 90 cm |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Hängning | 2. Högerhängd dörr |
| Färg | S-9000-N, Svart |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 63 mm |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| NCS-Kulör | S 9000-N |
| Stil | Modern |
| Låskista | Dorma 912 |
| Vikt | 44 kg |
| Typ | Enkeldörr |
| EAN-nr | 7331869114045 |

