Ytterdörr Br. Johansson SY146
fr.12 324 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

SY146
12 324 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Br. JohanssonBeskrivning
Enkel ytterdörr i 78 mm HDF-utförande.
Välj mellan olika standardkulörer eller ring in till våra säljare för exakt NCS-kulör. Bra att veta är att val av kulör kan påverka garantin.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! Väljer du en dörr med svart kulör gäller inte den 10-åriga formgarantin då den svarta kulören gör att dörren blir mer känslig för krökning och har inte lika bra färgbeständighet. Dörren ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkad av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 78 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag, cylinder och sparkplåt ingår ej.
Låskista ingår.
Br. Johansson har många års erfarenhet av träbearbetning och erbjuder allt ifrån enkla och lätta innerdörrar till tunga brand- och ljudklassade ytterdörrar med snygg design. Br. Johansson levererar marknadens mest moderna dörrkonstruktioner som uppfyller alla normer och krav.
Dörren säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Mäta modulmått, glaslinjering och hängning".
OBS! Väljer du en dörr med svart kulör gäller inte den 10-åriga formgarantin då den svarta kulören gör att dörren blir mer känslig för krökning och har inte lika bra färgbeständighet. Dörren ska monteras i skyddat läge för att inte bli påverkad av direkt solljus och värme. Detta gäller för Br. Johanssons dörrar med tjocklek 78 mm.
Tänk även på att färgåtergivningen av bilderna kan variera beroende av inställning på skärm.
Handtag, cylinder och sparkplåt ingår ej.
Låskista ingår.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Br. Johansson |
| Art.Nr. | 95712B |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Färg | S-0502-Y, Vit, S-1080-Y50R, Orange, S-2040-Y20R, Gul, S-5020-R90B, Blå, S-5040-R, Röd, S-7000-N, Grå, S-7020-G10Y, Grön, S-9000-N, Svart |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 78 mm |
| Glas | Nej |
| NCS-Kulör | S-0502-Y, S-1080-Y50R, S-2040-Y20R, S-5020-R90B, S-5040-R, S-7000-N, S-7020-G10Y, S-9000-N |
| Dekor | Utsida: Slät, Insida: Slät |
| Stil | Klassisk |
| Låskista | ASSA 2500 |
| Typ | Enkeldörr |
| U-Värde | 0,6 |
| Storlek | 10x20, 10x21, 9x20, 9x21 |

