Förrådsdörr Diplomat FY1 Vit
fr.12 730 kr
Välj variant

FY1 Vit
12 730 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
DiplomatBeskrivning
Ska inte användas till varma utrymmen och innertemperaturen får inte överstiga 18°C.
Förrådsdörrar ska inte användas till varma utrymmen och innertemperaturen får inte överstiga 18°C. Förrådsdörrar finns i vit och obehandlad, de obehandlade ska täckmålas. Dörrarna har tröskel av ädelträ och en tätningslist i dörrblad.
Dörrarna levereras komplett med karm och låskista Abloy LC 200 och slutbleck Boda 5952. En perfekt dörr till sommarstugan eller varmförrådet.
Garanti:
Våra förrådsdörrar och garageportar har 2 års funktionsgaranti och är avsedda för utrymmen som värms upp till max 18°C.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Egenskaper
| Varumärke | Diplomat |
| Art.Nr. | 9040103102101D |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| Färg | Vit |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Glas | Nej |
| Låskista | ASSA 565 |
| Serie | FY1 |
| Typ | Enkeldörr |
| Karmdjup | 105 mm |
| Storlek | 10x21, 9x20, 9x21 |


