Förrådsdörr Diplomat SRD Vit
fr.15 251 kr
Välj variant

SRD Vit
15 251 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dörr till soprummet. Ska inte användas till varma utrymmen och innertemperaturen får inte överstiga 18°C.
Varumärke
DiplomatBeskrivning
Dörr till soprummet. Ska inte användas till varma utrymmen och innertemperaturen får inte överstiga 18°C.
Förrådsdörrar ska inte användas till varma utrymmen och innertemperaturen får inte överstiga 18°C. Förrådsdörrar finns i vit och obehandlad, de obehandlade ska täckmålas. Dörrarna har tröskel av ädelträ och en tätningslist i dörrblad.
Dörrarna levereras komplett med karm och låskista Abloy LC 200 och slutbleck Boda 5952. En perfekt dörr till sommarstugan eller varmförrådet.
Garanti:
Våra förrådsdörrar och garageportar har 2 års funktionsgaranti och är avsedda för utrymmen som värms upp till max 18°C.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Egenskaper
| Varumärke | Diplomat |
| Art.Nr. | 9040105102101D |
| Höjd Modulmått | 210 cm |
| Bredd Modulmått | 100, 110, 120, 130 cm |
| Färg | Vit |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Glas | Nej |
| Låskista | ASSA 565 |
| Serie | SRD |
| Typ | Enkeldörr |
| Karmdjup | 105 mm |
| Storlek | 10x21, 11x21, 12x21, 13x21 |

