Förrådsdörr Kaski Uvberget Obehandlad
fr.8 947 kr
Välj variant

Uvberget Obehandlad
8 947 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Förrådsdörr Kaski Uvberget är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 40 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. 2-glas isolerruta med fast spröjs. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn, inbrottsförstärkta och justerbara i höjd- och sidled. Tål max 10 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur och är därmed tänkt att passa utrymmen med enklare isolering. Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Varumärke
KaskiBeskrivning
Förrådsdörr Kaski Uvberget är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 40 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. 2-glas isolerruta med fast spröjs. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn, inbrottsförstärkta och justerbara i höjd- och sidled. Tål max 10 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur och är därmed tänkt att passa utrymmen med enklare isolering. Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Kaski |
| Art.Nr. | 19544-0819HK |
| Höjd Modulmått | 190, 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 80, 90 cm |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Färg | Obehandlad Furu |
| Vikt | 55 kg |
| Beslag | Nej |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Gångjärn | Tappbärande |
| Låskista | Assa 565 |
| Serie | Förrådsdörrar |
| Typ | Enkeldörr |
| Karmdjup | 92 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Tjocklek | 64 mm |
| Storlek | 8x19, 8x20, 8x21, 9x19, 9x20, 9x21 |
