Varmförrådsdörr Kaski Botäkt Obehandlad
fr.10 893 kr
Välj variant

Botäkt Obehandlad
10 893 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Förrådsdörr Kaski Botäkt är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 50 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. 2-glas isolerruta med fast spröjs. Tål upp till 18 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn (ej justerbara). Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Varumärke
KaskiBeskrivning
Förrådsdörr Kaski Botäkt är en stadig och stabil förrådsdörr i tidlös design. Dörrbladet har 50 mm ram av furulimträ, båda dörrsidorna har 12 mm furupanel, gummitätningslist i dörrbladet. 2-glas isolerruta med fast spröjs. Tål upp till 18 graders skillnad mellan ytter- och innertemperatur. Låskista Assa 565. Tröskel av obehandlad furu. 3 st gångjärn (ej justerbara). Dörrarna levereras obehandlade, lasyr kan fås på beställning (kontakta kundservice för tillägg och prisuppgift). Levereras utan beslag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kaski |
| Art.Nr. | 19542-0819HK |
| Höjd Modulmått | 190, 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 80, 90 cm |
| Hängning | 1. Vänsterhängd dörr, 2. Högerhängd dörr |
| Färg | Obehandlad Furu |
| Vikt | 55 kg |
| Beslag | Nej |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Gångjärn | Tappbärande |
| Låskista | Assa 565 |
| Serie | Förrådsdörrar |
| Typ | Enkeldörr |
| Karmdjup | 92 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Tjocklek | 77 mm |
| Storlek | 8x19, 8x20, 8x21, 9x19 |
