Varmförrådsdörr Swedoor Sälen med GlasBxH:80x200 Höger, Med Sparkplåt
7 392 kr
6 920 krSänkt pris!Spara 472 kr
Vald variant
Bredd Modulmått:
80 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
Höger
Utförande:
Med Sparkplåt
FörrådFörrådspaket ASSA ABLOY Nickel Bas Komplett Låssats för Förråd
1 375 kr
Sälen med Glas
BxH:80x200 Höger, Med Sparkplåt
6 920 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Varmförrådsdörrarna liknar vanliga ytterdörrar. De har en konstruktion med välisolerande stomme som även innehåller aluminiumplåtar för att garantera god formstabilitet. Varmförrådsdörrarna är avsedda för utrymmen med begränsad uppvärmning, max 18 grader inomhustemperatur. Varmförrådsdörrarna har ytmaterial av spårfräst björkplywood och behandlas antingen med pigmenterad oljelasyr eller lämplig heltäckande färg (avsedd för utomhusbruk) omedelbart vid montering. Förrådsdörrarna levereras alltid monterade i karm.
Information
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
Spröjs utsida
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Karm: Obehandlad 105mm furukarm
Spröjs utsida
2st blanka Tappbärande gångjärn, justerbara i höjdled (3248) med bakkantssäkring.
Dokument
Recensioner
Thomas SVerifierad köpare
för 1 dag sedanDörren är obehandlad. Jag målade utsidan och insidan skulle förbli ”naturell” (med flera strykningar med klar primer och oljor). Fönstret har spröjsar…som är fastmonterad. Man kan alltså ej måla ”insidan” av spröjsen! Bra att veta ifall man hade tänkt måla insidan av dörren. Och sedan är det så att spröjsen ligger inte helt tätt mot glaset, nu är det färg som har krypt in mellan spröjs och glas och man kommer inte åt det. Lite väl fult…tur att det är en garagedörr. Annars funkar den som den ska och ser snyggt ut…på utsidan
+ Reell dörr och funkar som den ska
- Spröjsen på fönstret är fast. Hade man tänkt något annat än trävitt på insidan, så finns det inget sätt att kommer åt baksidan av spröjsen
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 05500674 |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Bredd Modulmått | 80 cm |
| Utförande | Med Sparkplåt |
| Färg | Obehandlad Björkplywood |
| Hängning | Höger |
| Storlek | 8x20 |
| Produkttyp | Enkeldörr |
| Tjocklek | 47 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Clever-Line |
| Gångjärn | Tappbärande |
| Glas | Ja |
| Karmdjup | 105 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | Assa 565 |
| EAN-nr | 7393993146880 |
