Parytterdörr Diplomat Minnah Steppat Glas
fr.80 051 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Minnah Steppat Glas
80 051 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Parytterdörr Diplomat Minnah Steppat Glas i modern stil och utan dekor är byggd på laminatskiva som är mycket väderbeständig och formstabil. Välj mellan glasram i svart eller silver.
Varumärke
DiplomatBeskrivning
Parytterdörr Diplomat Minnah Steppat Glas i modern stil och utan dekor är byggd på laminatskiva som är mycket väderbeständig och formstabil. Välj mellan glasram i svart eller silver.
Dörren har rostfri sparkplåt på utsidan och steppat klarglas som är en lösning där fönsterglaset placeras utanpå ramkonstruktionen vilket ger ett ramlöst intryck. Levereras med monterad låskista ASSA Connect och kantreglar i anslagsdörren.
Diplomat lämnar upp till 20 års formgaranti på alla sina ytterdörrar.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Diplomat lämnar upp till 20 års formgaranti på alla sina ytterdörrar.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Diplomat |
| Bredd Modulmått | 140, 150 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Gångdörr | Höger, Vänster |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-3502-Y, Grå, S-5020-G30Y, Grön, S-5030-R90B, Blå, S-5040-R, Röd, S-6502-B, Grå |
| Stil | Modern |
| Typ | Pardörr |
| Tjocklek | 64 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Färg Glasram | Silver, Svart |
| Serie | Minnah |
| Glas | Ja |
| Karmdjup | 105 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | Assa 2002 |
| Storlek | 14x20, 14x21, 15x20, 15x21 |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-3502-Y, S-5020-G30Y, S-5030-R90B, S-5040-R, S-6502-B |
