Parytterdörr Diplomat Nike Klarglas
fr.62 795 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Nike Klarglas
62 795 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Parytterdörr Diplomat Nike Klarglas har en nordisk design som matchar alla hus med samma enkla elegans. Dörren har stående dekor med en extra djup profil och de små kvadratiska klarglasen ger en modern karaktär.
Varumärke
DiplomatBeskrivning
Parytterdörr Diplomat Nike Klarglas har en nordisk design som matchar alla hus med samma enkla elegans. Dörren har stående dekor med en extra djup profil och de små kvadratiska klarglasen ger en modern karaktär.
Levereras med monterad låskista ASSA Connect och kantreglar i anslagsdörren.
Diplomat lämnar upp till 20 års formgaranti på alla sina ytterdörrar.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Diplomat lämnar upp till 20 års formgaranti på alla sina ytterdörrar.
Handtag och cylinder ingår ej.
Produkten säljs i modulmått, se mer information om modulmått i PDF "Modulmått, Glaslinjering och Hängning".
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Diplomat |
| Art.Nr. | 9600172142002D |
| Bredd Modulmått | 140, 150 cm |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Gångdörr | Höger, Vänster |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-3502-Y, Grå, S-5020-G30Y, Grön, S-5030-R90B, Blå, S-5040-R, Röd, S-6502-B, Grå |
| Stil | Modern |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Låskista | Assa 2002 |
| Serie | Nike |
| Typ | Pardörr |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Storlek | 14x20, 14x21, 15x20, 15x21 |
| Karmdjup | 105 mm |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-3502-Y, S-5020-G30Y, S-5030-R90B, S-5040-R, S-6502-B |
| Tjocklek | 68 mm |
