Parytterdörr NorDan Bor Lejonet 801PBxH: 170x200 cm, Höger, S-0500-N, Klarvit
56 160 kr
38 750 krSpara 31 %Kampanj
Vald variant
Bredd Modulmått:
170 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
2. Högerhängd dörr
Färg:
S-0500-N, Klarvit
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bor Lejonet 801P
BxH: 170x200 cm, Höger, S-0500-N, Klarvit
38 750 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Parytterdörr NorDan Lejonet 801P är en slät dörr utan glas som ingår i serien Galleri från NorDan.
Galleri är en serie moderna och tidlösa dörrar. De rena linjerna gör att modellerna passar till många olika fasader och miljöer. Galleri är för dig som gillar rena linjer och släta ytor.
Galleri är en serie moderna och tidlösa dörrar. De rena linjerna gör att modellerna passar till många olika fasader och miljöer. Galleri är för dig som gillar rena linjer och släta ytor.
Varumärke
NorDanBeskrivning
Parytterdörr NorDan Lejonet 801P är en slät dörr utan glas som ingår i serien Galleri från NorDan.
Galleri är en serie moderna och tidlösa dörrar. De rena linjerna gör att modellerna passar till många olika fasader och miljöer. Galleri är för dig som gillar rena linjer och släta ytor.
Galleri är en serie moderna och tidlösa dörrar. De rena linjerna gör att modellerna passar till många olika fasader och miljöer. Galleri är för dig som gillar rena linjer och släta ytor.
Konstruktion
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | NorDan |
| Art.Nr. | 8011720720999_Vit2 |
| Bredd Modulmått | 170 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Gångdörr | Höger |
| Färg | S-0500-N, Klarvit |
| Stil | Modern |
| Typ | Pardörr |
| Dekor | Slät ut- och insida |
| Tjocklek | 69 mm |
| Ljudreduktion | 30 dB |
| Storlek | 17x20 |
| Serie | Bor |
| Glas | Nej |
| Karmdjup | 105 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Låskista | ASSA 2002 |
| Hängning | 2. Högerhängd dörr |
| U-Värde | 0,84 |
| NCS-Kulör | S-0500-N |
