Parytterdörr NorDan Bor Venus 834PGBxH: 150x200 Höger, RAL 3011, Röd
60 729 kr
41 903 krSpara 31 %Kampanj
Vald variant
Bredd Modulmått:
150 cm
Höjd Modulmått:
200 cm
Hängning:
2. Högerhängd dörr
Färg:
RAL 3011, Röd
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Bor Venus 834PG
BxH: 150x200 Höger, RAL 3011, Röd
41 903 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Parytterdörr NorDan Venus 834PG är en dörr som ingår i serien Harmoni från NorDan.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Varumärke
NorDanBeskrivning
Parytterdörr NorDan Venus 834PG är en dörr som ingår i serien Harmoni från NorDan.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Vår klassiska serie Harmoni kännetecknas av vackra spegeldörrar omsorgsfullt formgivna efter traditionella förlagor. Här är det gediget hantverkskunnande som gäller, i varje dörr, i varje detalj.
Konstruktion
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
- Ramträ i väl dimensionerat massivt trä samt massivt trä runt alla glasöppningar.
- Dubbla, rostbeständiga stålskivor som säkrar fuktspärr, är inbrottsskyddande och ger formstabilitet.
- Yttermaterial av HDF.
- Tätningslist i silikon samt extra klimatpackning som förbättrar U-värdet, fungerar bullerdämpande och säkrar att dörren håller tätt.
- Krok/haklås där slutstycket och bakkantssäkringen jobbar tillsammans för att göra dörren extra inbrottssäker.
- Lamellimmad, fingerskarvad karm med måttet 56x105 mm.
- Tröskel som är 25 mm hög, aliminiumklädd och handikappanpassad.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | NorDan |
| Art.Nr. | 8341520721999_3011 |
| Bredd Modulmått | 150 cm |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Gångdörr | Höger |
| Färg | RAL 3011, Röd |
| Dekor | Utsida: Dekor, Insida: Slät |
| Karmdjup | 105 mm |
| Tjocklek | 69 mm |
| Handtag & Cylinder | Nej |
| Storlek | 15x20 |
| Låskista | ASSA 2002 |
| Serie | Bor |
| Produkttyp | Pardörr |
| Glas | Ja |
| Stil | Klassisk |
| Bredd Dörrblad | 77,0+64,4 cm |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | 2. Högerhängd dörr |
| NCS-Kulör | RAL 3011 |
| U-Värde | 1,3 |

