Ytterdörr Swedoor Advance-Line Vision Lyra
Nyhet
fr.23 990 kr
fr.17 990 krSpara 25 %Kampanj
Välj variant

Advance-Line Vision Lyra
17 990 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ytterdörr Advance-Line Vision Lyra från Swedoor. I produktserien Advance-Line hittar man Swedoors mest exklusiva dörrar, 77 mm tjocka med bästa tänkbara isolering och lägsta U-värdet. Samtliga dörrar har tre synliga gångjärn och lås DL91925 från Dormakaba. FrameFast medföljer för enkel och precis montering.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Ytterdörr Advance-Line Vision Lyra från Swedoor. I produktserien Advance-Line hittar man Swedoors mest exklusiva dörrar, 77 mm tjocka med bästa tänkbara isolering och lägsta U-värdet. Samtliga dörrar har tre synliga gångjärn och lås DL91925 från Dormakaba. FrameFast medföljer för enkel och precis montering.
Dörrarna i Vision-serien är riktiga kameleonter! Här hittar du dörrar med mest glas, för optimalt ljusinsläpp och en närmare kontakt mellan ute och inne. Lägg till spröjs och vertikal spårfräsning för en mer klassisk känsla, eller låt dörren vara helt slät och utan spröjs för ett stilrent uttryck som passar perfekt till ett modernt eller funkishus.
I denna kategori är möjligheterna nästintill oändliga i tillval, man kan få dolda gångjärn på samtliga modeller, alla klassningar som behövs på marknaden och de vanliga behoven som annan kulör och tvåfärgsmålning.
Specifikationer
- Konstruktion: 77 mm tjockt dörrblad med kärna av träfiber
- Lås: Dormakabra 91925 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
I denna kategori är möjligheterna nästintill oändliga i tillval, man kan få dolda gångjärn på samtliga modeller, alla klassningar som behövs på marknaden och de vanliga behoven som annan kulör och tvåfärgsmålning.
Specifikationer
- Konstruktion: 77 mm tjockt dörrblad med kärna av träfiber
- Lås: Dormakabra 91925 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 5300204S0500NS |
| Karmdjup | 105 mm |
| Ljudreduktion | 29dB dB |
| Tjocklek | 77 mm |
| U-Värde | 0,88 |
| Kollektion | Vision |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-2570-Y90R, Röd, S-3502-Y, Ljusgrå, S-4050-Y80R, Mörkröd, S-5020-R90B, Blå, S-6020-G10Y, Grön, S-7000-N, Mörkgrå, S-9000-N, Svart |
| Dekor | Utsida: Spårfräst, Insida: Slät |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Gångjärn | 3 |
| Låskista | Dorma Kaba 91925 |
| Modell | Lyra |
| Serie | Advance-Line |
| Storlek | 10x20, 10x21, 9x20, 9x21 |
| Typ | Enkeldörr |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-2570-Y90R, S-3502-Y, S-4050-Y80R, S-5020-R90B, S-6020-G10Y, S-7000-N, S-9000-N |
