Ytterdörr Swedoor Clever-Line+ KvillNCS-6020-G10Y Grön 10x20, Höger
Nyhet
21 094 kr
Vald variant
Färg:
S-6020-G10Y, Grön
Hängning:
Höger
Storlek:
10x20

Clever-Line+ Kvill
NCS-6020-G10Y Grön 10x20, Höger
21 094 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ytterdörr Clever-Line+ från Swedoor. I produktlinjen Clever-Line+ återfinns ytterdörrar som passar de flesta hem. Konstuktionen är stabil med en fyllning av EPS och utrustade med tre gångjärn för en ännu mer formstabil lösning.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Ytterdörr Clever-Line+ från Swedoor. I produktlinjen Clever-Line+ återfinns ytterdörrar som passar de flesta hem. Konstuktionen är stabil med en fyllning av EPS och utrustade med tre gångjärn för en ännu mer formstabil lösning.
Dörrarna erbjuds i valfri kulör och med flera olika tillval, en kategori dörrar som uppfyller de allra flesta behov och passar in i alla hem.
Specifikationer
- Konstruktion: 70 mm tjockt dörrblad med kärna av EPS
- Lås: Dormakabra 9192 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Specifikationer
- Konstruktion: 70 mm tjockt dörrblad med kärna av EPS
- Lås: Dormakabra 9192 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 5292034S6020G10Y |
| Färg | S-6020-G10Y, Grön |
| Dekor | Utsida: Slät, Insida: Slät |
| Glas | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Höger |
| Gångjärn | 3 |
| Låskista | Dorma Kaba 9192 |
| Modell | Kvill |
| Serie | Clever-Line+ |
| Storlek | 10x20 |
| Typ | Enkeldörr |
| Höjd Modulmått | 200 cm |
| Bredd Modulmått | 100 cm |
| NCS-Kulör | S-6020-G10Y |
| Karmdjup | 105 mm |
| Ljudreduktion | 27 dB dB |
| Tjocklek | 70 mm |
| U-Värde | 0,82 |
