Ytterdörr Swedoor Clever-Line+ Mols
Nyhet
fr.17 490 kr
fr.13 120 krSpara 25 %Kampanj
Välj variant

Clever-Line+ Mols
13 120 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ytterdörr Clever-Line+ från Swedoor. I produktlinjen Clever-Line+ återfinns ytterdörrar som passar de flesta hem. Konstuktionen är stabil med en fyllning av EPS och utrustade med tre gångjärn för en ännu mer formstabil lösning.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Ytterdörr Clever-Line+ från Swedoor. I produktlinjen Clever-Line+ återfinns ytterdörrar som passar de flesta hem. Konstuktionen är stabil med en fyllning av EPS och utrustade med tre gångjärn för en ännu mer formstabil lösning.
Dörrarna erbjuds i valfri kulör och med flera olika tillval, en kategori dörrar som uppfyller de allra flesta behov och passar in i alla hem.
Specifikationer
- Konstruktion: 70 mm tjockt dörrblad med kärna av EPS
- Lås: Dormakabra 9192 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Specifikationer
- Konstruktion: 70 mm tjockt dörrblad med kärna av EPS
- Lås: Dormakabra 9192 (Hemma/Borta-funktion)
- Gångjärn: Tre synliga gångjärn
- Montering: Monterad framefast
- Design: 50 olika modeller varan 33 går att få som pardörr
- Kulör: Valfri kulör samt 2-färgsmålning och fanér
- Tillval: Olika glas, sparkplåt, digitala lås, dolda gångjärn
- Klassningar: RC3, brand (ej glasad dörr), STORM
- Fabriksgaranti: 5 år
- Formstabilitetsgaranti: 15 år
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 5292154S0500NS |
| Karmdjup | 105 mm |
| Ljudreduktion | 27 dB dB |
| Tjocklek | 70 mm |
| U-Värde | 0,82 |
| Färg | S-0500-N, Vit, S-0502-Y, Vit, S-2570-Y90R, Röd, S-3502-Y, Grå, S-4050-Y80R, Röd, S-5020-R90B, Blå, S-6020-G10Y, Grön, S-7000-N, Grå, S-9000-N, Svart |
| Dekor | Utsida: Spårfräst, Insida: Slät |
| Glas | Nej |
| Hängning | Höger, Vänster |
| Gångjärn | 3 |
| Låskista | Dorma Kaba 9192 |
| Modell | Mols |
| Serie | Clever-Line+ |
| Storlek | 10x20, 10x21, 9x20, 9x21 |
| Typ | Enkeldörr |
| Höjd Modulmått | 200, 210 cm |
| Bredd Modulmått | 90, 100 cm |
| NCS-Kulör | S-0500-N, S-0502-Y, S-2570-Y90R, S-3502-Y, S-4050-Y80R, S-5020-R90B, S-6020-G10Y, S-7000-N, S-9000-N |
