Rörelsevakt Steinel Is 130-2
fr.382 kr
Se priset!
Välj variant

Is 130-2
382 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rörelsevakt Steinel Is 130-2 är en basmodell för detektering av mindre ytor inom- och utomhus, t.ex. toalett, förråd, passager, vid garage, uppfarter.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Rörelsevakt Steinel Is 130-2 är en basmodell för detektering av mindre ytor inom- och utomhus, t.ex. toalett, förråd, passager, vid garage, uppfarter.
Sensorhuvudet är inställbart i höjd och sidled. Försedd med Steinels IR-sensor som har en räckvidd på upp till 12 meter för gående personer som rör längs med sensorn, ej rakt emot. Reglage på undersidan för inställning av skymningsnivå och efterlystid. Upp till 35 min efterlystid gör det möjligt att ansluta belysning med ljuskällor som kräver en lång brinntid efter tändning, även för styrning av ventilation, badrumsfläkt etc.
Recensioner
Bjarne SVerifierad köpare
för 1 månad sedanFunkar mycket bra
Per PVerifierad köpare
för 2 månader sedanFungerar som den ska
Ronny FVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket enkel att montera och den fungerar med ledlampor
+ Den IP54 klassad
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 110 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Längd | 87 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 130 ° |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 600 W |
| Serie | IS 130-2 |
| Antal Ljuskällor | 0 st |
| Typ | Rörelsevakt |
| Bredd | 78 mm |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 600 W |
| Sensor | Ja |
| Färg | Svart, Vit |
| Vikt | 0,16, 0,162 kg |
