Rörelsevakt Steinel Is 180-2
fr.647 kr
Se priset!
Välj variant

Is 180-2
647 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rörelsevakt Steinel Is 180-2 har med sin eleganta och funktionella design ett brett användningsområde från koja till offentlig byggnad.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Rörelsevakt Steinel Is 180-2 har med sin eleganta och funktionella design ett brett användningsområde från koja till offentlig byggnad.
Tack vare sin effektiva och känsliga multilins kan även IS 180-2 användas i inomhusmiljöer. Sensorns bevakningsvinkel är 180 grader vilket ger möjlighet att övervaka stora ytor. Dolda reglage (bakom fronten som är låst med en skruv i underkant), för inställning av skymningsnivå och efterlystid. Linsen kan placeras i två olika lägen med räckvidd 5 respektive 12 meter. Hörnfäste för montage i såväl inner- som ytterhörn medföljer.
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 120 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Längd | 56 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 180 ° |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Plast |
| Effekt/prestanda | 1000 W |
| Serie | IS 180-2 |
| Antal Ljuskällor | 0 st |
| Typ | Rörelsevakt |
| Bredd | 76 mm |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1000 W |
| Sensor | Ja |
| Färg | Rostfritt Stål, Svart, Vit |
| Vikt | 0,19, 0,168, 0,171 kg |
