Parallelltryckknapp Schneider Electric Exxact 1-pol LED
Rek. pris 1 044 kr
220 kr
Se priset!

Exxact 1-pol LED
220 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Parallertryckknapp med separat lampkrets och röd LED från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Parallertryckknapp med separat lampkrets och röd LED från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015551 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 27 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Snabbanslutning |
| Höjd | 75 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 3606489504250 |
