Parallelltryckknapp Schneider Electric Exxact med LED
Rek. pris 780 kr
168 kr
Se priset!

Exxact med LED
168 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Parallertryckknapp med röd LED från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Parallertryckknapp med röd LED från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015546 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 27 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Snabbanslutning |
| Höjd | 75 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 3606489504243 |
