Strömbrytare Schneider Electric Exxact 2-pol
Rek. pris 764 kr
174 kr
Se priset!

Exxact 2-pol
174 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-13
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Exxact Strömställare 2-pol från Schneider Electrics med fyrkantig vippa för infällt montage i apparatdosa c/c 60mm eller för utanpåliggande montage i låg dosa 21mm. Kompletteras med valfri Exxact-ram. Snabbanslutning.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Exxact Strömställare 2-pol från Schneider Electrics med fyrkantig vippa för infällt montage i apparatdosa c/c 60mm eller för utanpåliggande montage i låg dosa 21mm. Kompletteras med valfri Exxact-ram. Snabbanslutning.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE003207 |
| Färg | Antracit |
| Bredd | 71 mm |
| Djup | 33 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Skruvanslutning |
| Höjd | 71 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Infälld |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| Inbyggnadsdjup | 15 mm |
| EAN-nr | 3606480426483 |
