Strömbrytare Schneider Electric Exxact D-trapp
Rek. pris 758 kr
149 kr
Se priset!

Exxact D-trapp
149 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Strömställare D-trapp för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Strömställare D-trapp för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015526 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 27 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Snabbanslutning |
| Höjd | 75 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
| EAN-nr | 3606489504182 |
