Strömbrytare Schneider Electric Exxact Kron Utanpåliggande
Rek. pris 549 kr
fr.113 kr
Se priset!
Välj variant

Exxact Kron Utanpåliggande
113 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Strömställare kron från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Strömställare kron från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V och med 2st neutrala överkopplingsklämmor. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån. Möjlighet till ytterligare skruvfastsätning av locket. Kan enkelt utrustas med impulsfjäder.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015516S |
| Färg | Vit |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 27 mm |
| Ström | 16 A |
| Anslutning | Skruvanslutning, Snabbanslutning |
| Höjd | 75 mm |
| Serie | Exxact |
| Montering | Utanpåliggande |
| Material | Plast |
| Typ | Strömbrytare |
