Säkerhetstimer Capidi 1-4 tim
Rek. pris 271 kr
220 kr
Se priset!

1-4 tim
220 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Säkerhetstimer Capidi som stänger av sig efter inställd tid, 1-4 timmar. Lämplig för t.ex. laddning av telefon eller andra laddningsbara apparater där laddningstiden skall kontrolleras.
Varumärke
CapidiBeskrivning
Säkerhetstimer Capidi som stänger av sig efter inställd tid, 1-4 timmar. Lämplig för t.ex. laddning av telefon eller andra laddningsbara apparater där laddningstiden skall kontrolleras.
Timern är mycket säker och lätt att använda. Timern har lysdiodindikering som visar återstående tid i 1-timmas intervaller.
Övrigt
- Extra säker, bryter på båda polerna.
- S-godkänd av Intertek.
- Jordad.
Övrigt
- Extra säker, bryter på båda polerna.
- S-godkänd av Intertek.
- Jordad.
Dokument
Recensioner
AskiVerifierad köpare
för 6 månader sedanTimern som vi fick istället för den som gått sönder, har nu också gått sönder. Verkar vara kvalitetsproblem. Egentligen är detta en väldigt bra säkerhetstimer, med 1h - intervaller. Den vi har på jobbet har fungerat i flera år trots att vi använder den flera gånger per dygn. Jag fick dock ett måndagsexemplar, för det gick sönder efter bara några månader, och då inte använt mer än kanske tre gånger per vecka. Felet som blev var att ström endast släpptes igenom under "sista" timmesintervallet innan den slog av sig.
+ Att det är 1h-intervall.
- Min gick sönder efter några månader - men den på jobbet har fungerat felfritt i flera år
HansVerifierad köpare
för 1 år sedanFunkar sim jag tänkt och behöver
Anders EVerifierad köpare
för 5 år sedanAnvänder den för att inte glömma en kaffe bryggare. En mycket smidig lösning.
+ Lättanvänd och smidig
- Ingen ännu. Hur länge håller den?
Mikael DVerifierad köpare
för 5 år sedanUtmärkt kan inte bli bättre
+ Kanon
+ Bra
Egenskaper
| Varumärke | Capidi |
| Art.Nr. | 4000018822 |
| Bredd | 55 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Montering | Utanpåliggande |
| Spänning | 230 V |
| Längd | 90 mm |
| Effekt/prestanda | 2300 W |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 7391421328808 |

