Säkerhetstimer Capidi 15-60 min
Rek. pris 297 kr
236 kr
Se priset!

15-60 min
236 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Säkerhetstimer Capidi som stänger av sig efter inställbar tid, 15-60 minuter och bryter automatiskt strömmen efter vald tid.
Varumärke
CapidiBeskrivning
Säkerhetstimer Capidi som stänger av sig efter inställbar tid, 15-60 minuter och bryter automatiskt strömmen efter vald tid.
Övrigt
- Lysdiodindikering som visar återstående tid i 15-min intervaller.
- Extra säker, bryter på båda polerna.
- S-godkänd av Intertek.
- Lysdiodindikering som visar återstående tid i 15-min intervaller.
- Extra säker, bryter på båda polerna.
- S-godkänd av Intertek.
Dokument
Recensioner
Gunnar PVerifierad köpare
för 5 år sedanAllt fungerade perfekt, är mycket nöjd
Anders EVerifierad köpare
för 5 år sedanEn mycket smidig lösning. Hade tänkt använda den till ett strykjärn men det hade redan en säkerhets timer.
+ Liten och smidig. Lätt att använda.
- Hur länge håller den?
BarbroVerifierad köpare
för 5 år sedanFungerar enkelt och smidigt. Man behöver bara trycka en gång per 15 minuter som man vill att elen skall vara på och det lyser i kanten på proppen för varje kvart återstående tid.
Egenskaper
| Varumärke | Capidi |
| Art.Nr. | 4000014912 |
| Bredd | 55 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Montering | Utanpåliggande |
| Spänning | 230 V |
| Längd | 90 mm |
| Effekt | 2300 W |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 7391421328891 |


