Elverk Duab-Power MG4000 1-fas Bensin
Rek. pris 6 995 kr
5 500 kr
Se priset!

MG4000 1-fas Bensin
5 500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duab-Power MG4000 är ett driftsäkert bensindrivet elverk utrustad med Mellga motor, stor bränsletank, oljenivåvakt, överbelastningsskydd, voltmätare samt batteriladdningsuttag 12 volt.
Varumärke
Duab-PowerBeskrivning
Duab-Power MG4000 är ett driftsäkert bensindrivet elverk utrustad med Mellga motor, stor bränsletank, oljenivåvakt, överbelastningsskydd, voltmätare samt batteriladdningsuttag 12 volt.
Fördelar
Detta är ett idealiskt elverk för vinkelslipar, belysning m.m.
Generatorn är försedd med AVR modul för stabil spänningskurva.
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: 12 V/8,3 A
- Motoreffekt: 9 hk
- Effekt (P), kont.: 2,56
- Effekt (S), kont.: 3,2
- Effekt (S), max: 3,5
- Typ av spänningsregulator: AVR
- Antal cylindrar: 1 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tank: 15 l
Funktioner
- Överlastskydd
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M270
Detta är ett idealiskt elverk för vinkelslipar, belysning m.m.
Generatorn är försedd med AVR modul för stabil spänningskurva.
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: 12 V/8,3 A
- Motoreffekt: 9 hk
- Effekt (P), kont.: 2,56
- Effekt (S), kont.: 3,2
- Effekt (S), max: 3,5
- Typ av spänningsregulator: AVR
- Antal cylindrar: 1 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tank: 15 l
Funktioner
- Överlastskydd
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M270
Egenskaper
| Varumärke | Duab-Power |
| Art.Nr. | 4000027785 |
| Färg | Blå/Svart |
| Höjd | 550 mm |
| Längd | 685 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 115498 |
| Effekt/prestanda | 2560 W |
| Driftkälla | Elverk Bensin |
| Ljuddämpning | Nej |
| Tankvolym | 15 l |
| Produkttyp | Elverk |
| Vikt | 46 kg |
| Bredd | 485 mm |
| EAN-nr | 7340198508500 |






