Elverk Duab-Power MG6500CL 1-fas Bensin
9 999 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duab-Power elverk MG6500CL bensindrivet elverk utrustad med Mellgamotor stor bränsletank, oljevakt, överbelastningsskydd, voltmätare samt batteriladdningsuttag 12 volt. Generatorn är försedd med AVR modul för stabil spänningskurva.
Varumärke
Duab-PowerBeskrivning
Duab-Power elverk MG6500CL bensindrivet elverk utrustad med Mellgamotor stor bränsletank, oljevakt, överbelastningsskydd, voltmätare samt batteriladdningsuttag 12 volt. Generatorn är försedd med AVR modul för stabil spänningskurva.
Detta är ett idealiskt elverk för invertersvetsar, stora vinkelslipar m.m.
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: 12 V/8,3 A
- Motoreffekt: 13 hk
- Effekt (P), kont.: 4
- Effekt (S), kont.: 5
- Effekt (S), max: 5,5
- Typ av spänningsregulator: AVR
- Antal cylindrar: 1 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tank: 25 liter
Funktioner
- Överlastskydd
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M390
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: 12 V/8,3 A
- Motoreffekt: 13 hk
- Effekt (P), kont.: 4
- Effekt (S), kont.: 5
- Effekt (S), max: 5,5
- Typ av spänningsregulator: AVR
- Antal cylindrar: 1 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tank: 25 liter
Funktioner
- Överlastskydd
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M390
Egenskaper
| Varumärke | Duab-Power |
| Art.Nr. | 4000027552 |
| Färg | Blå/Svart |
| Höjd | 550 mm |
| Längd | 685 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 114651 |
| Effekt/prestanda | 4000 W |
| Driftkälla | Elverk Bensin |
| Ljuddämpning | Nej |
| Tankvolym | 25 l |
| Produkttyp | Elverk |
| Vikt | 63 kg |
| Bredd | 485 mm |
| EAN-nr | 7340198508449 |
