Reservkraftsomkopplare Duab-Power RIO 32 3-Fas 32A
8 399 kr
Se priset!

RIO 32 3-Fas 32A
8 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Duab-PowerBeskrivning
Reserkraftsomkopplare RIO 32 3-fas för elverk.
Reserkraftsomkopplare RIO 32 3-fas för elverk. Försedd med kontrollampa för återvändande nätspänning och rostfri anslutningsbult M8 för jorduttag. Tre sidor disponibla för flänsning med central. Insatsen går att ta ur vid montering.
Reservkraftsomkopplaren uppfyller Elsäkerhetsverket:s "Starkströmsföreskrifterna" och Sveriges Elleverantörer:s "Tekniska anvisningar för anslutning av reservkraftsaggregat i kundanläggningar".
Vid leverans är de kopplade för TN-C system med en anvisning om hur man gör för att koppla om dem till TN-S system.
Tekniska data
- Intagshandske: 32 A
- Brytare: 32 A 4-polig
- Kapslingsklass: IP44
- Mått (lxbxh): 230x280x140 mm
Reservkraftsomkopplaren uppfyller Elsäkerhetsverket:s "Starkströmsföreskrifterna" och Sveriges Elleverantörer:s "Tekniska anvisningar för anslutning av reservkraftsaggregat i kundanläggningar".
Vid leverans är de kopplade för TN-C system med en anvisning om hur man gör för att koppla om dem till TN-S system.
Tekniska data
- Intagshandske: 32 A
- Brytare: 32 A 4-polig
- Kapslingsklass: IP44
- Mått (lxbxh): 230x280x140 mm
Egenskaper
| Varumärke | Duab-Power |
| Art.Nr. | 3102 |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3102 |
| Skyddsklass | IP44 |
| Typ | Reservdel till elverk |
| Användningsområde | DIY |
| Höjd | 140 mm |
| Längd | 230 mm |
| Bredd | 280 mm |
| EAN-nr | 7340198508258 |

