Reservkraftsomkopplare Duab-Power RIO 63 3-Fas 63A
9 899 kr
Se priset!

RIO 63 3-Fas 63A
9 899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Reserkraftsomkopplare RIO 63 3-fas för elverk. Försedd med kontrollampa för återvändande nätspänning och rostfri anslutningsbult M8 för jorduttag. Tre sidor disponibla för flänsning med central. Insatsen går att ta ur vid montering.
Varumärke
Duab-PowerBeskrivning
Reserkraftsomkopplare RIO 63 3-fas för elverk. Försedd med kontrollampa för återvändande nätspänning och rostfri anslutningsbult M8 för jorduttag. Tre sidor disponibla för flänsning med central. Insatsen går att ta ur vid montering.
Reservkraftsomkopplaren uppfyller Elsäkerhetsverket:s "Starkströmsföreskrifterna" och Sveriges Elleverantörer:s "Tekniska anvisningar för anslutning av reservkraftsaggregat i kundanläggningar".
Vid leverans är de kopplade för TN-C system med en anvisning om hur man gör för att koppla om dem till TN-S system.
Tekniska data
- Intagshandske: 63 A
- Brytare: 63 A 4-polig
- Kapslingsklass: IP44
- Mått (lxbxh): 250x350x200 mm
Vid leverans är de kopplade för TN-C system med en anvisning om hur man gör för att koppla om dem till TN-S system.
Tekniska data
- Intagshandske: 63 A
- Brytare: 63 A 4-polig
- Kapslingsklass: IP44
- Mått (lxbxh): 250x350x200 mm
Egenskaper
| Varumärke | Duab-Power |
| Art.Nr. | 4000025512 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3103 |
| Bredd | 350 mm |
| Skyddsklass | IP44 |
| Längd | 250 mm |
| Användningsområde | DIY |
| Produkttyp | Reservdel till elverk |
| Höjd | 200 mm |
| Färg | Vit |
| EAN-nr | 7340198508265 |
