Laddare/inverter/MPPT Victron EasySolar230V 100/5012/1600/70-16
12 587 kr
Vald variant
Spänning:
12 V

EasySolar230V 100/50
12/1600/70-16
12 587 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Easy Solar integrerar en MPPT-solcellsladdningsregulator, en växelriktare/laddare och en växelströmsfördelning i en kompakt enhet. Enkel installation med minimalt behov av kabeldragning.
Varumärke
VictronBeskrivning
Easy Solar integrerar en MPPT-solcellsladdningsregulator, en växelriktare/laddare och en växelströmsfördelning i en kompakt enhet. Enkel installation med minimalt behov av kabeldragning.
Easy Solar integrerar en MPPT-solcellsladdningsregulator, en växelriktare/laddare och en växelströmsfördelning i en kompakt enhet. Enkel att installera med minimalt behov av kabeldragning.
Vid installation behöver enheten konfigureras för den aktuella batteritypen samt för den effekt som elverket kan leverera, för att optimera systemets prestanda. Programvaran kan laddas ner kostnadsfritt från Victrons webbplats. För anslutning krävs Victron Interface MK3 USB kopplad till en PC eller laptop samt en RJ45-nätverkskabel.
Vid installation behöver enheten konfigureras för den aktuella batteritypen samt för den effekt som elverket kan leverera, för att optimera systemets prestanda. Programvaran kan laddas ner kostnadsfritt från Victrons webbplats. För anslutning krävs Victron Interface MK3 USB kopplad till en PC eller laptop samt en RJ45-nätverkskabel.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 191943 |
| Djup | 11 cm |
| Höjd | 74,5 cm |
| Bredd | 21,4 cm |
| Spänning | 12 V |
| Utförande | 12/1600/70-16 |
| Laddström | 7 A |
| IP-Klassning | IP21 |
| Vikt | 15,37 kg |
| Typ | Laddare/Inverter |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Laddkabel ingår | Ja |
| Färg | Blå |
| Effekt | 3 W |
| Ström | 16 A |
| EAN-nr | 8719076021599 |
