Solcellsregulator Victron BlueSolarMPPT, 150/45
2 435 kr
Vald variant
Färg:
Blå
Djup:
7 cm
Höjd:
13 cm
Bredd:
18,6 cm
Laddström:
45 A

BlueSolar
MPPT, 150/45
2 435 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
Victron BlueSolar MPPT-solcellsregulator – för litium-, AGM- och andra batterityper
Specifikationer
- Optimerad för litium- och AGM-batterier
- Inbyggt skydd mot överhettning och omvänd polaritet
- Automatisk anpassning till 12V, 24V, 36V eller 48V batteribanker
- Avancerad MPPT-teknik för maximal energiutvinning vid varierande solinstrålning
- Intelligent spännings- och strömövervakning vid partiell skuggning
- Undviker att fastna vid en icke-optimal effektpunkt, till skillnad från konventionella MPPT-regulatorer
- Kompatibel med Victron Color Control & Venus GX via VE.direct-kabel
BlueSolar 150/45
- Max inspänning: 150V
- Max laddström: 45A
- Ingen separat förbrukarutgång
Specifikationer
- Optimerad för litium- och AGM-batterier
- Inbyggt skydd mot överhettning och omvänd polaritet
- Automatisk anpassning till 12V, 24V, 36V eller 48V batteribanker
- Avancerad MPPT-teknik för maximal energiutvinning vid varierande solinstrålning
- Intelligent spännings- och strömövervakning vid partiell skuggning
- Undviker att fastna vid en icke-optimal effektpunkt, till skillnad från konventionella MPPT-regulatorer
- Kompatibel med Victron Color Control & Venus GX via VE.direct-kabel
BlueSolar 150/45
- Max inspänning: 150V
- Max laddström: 45A
- Ingen separat förbrukarutgång
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103588 |
| Djup | 7 cm |
| IP-Klassning | IP43 |
| Höjd | 13 cm |
| Bredd | 18,6 cm |
| Vikt | 1,4 kg |
| Utförande | MPPT, 150/45 |
| Färg | Blå |
| Laddström | 45 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076053033 |

