Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, Pro 12/24V-20A
582 kr
Vald variant
Färg:
Grå
Djup:
5,7 cm
Höjd:
10 cm
Bredd:
20 cm
Laddström:
2 A

BlueSolar
PWM, Pro 12/24V-20A
582 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
PWM solcellsregulator med belysningsstyrning som inkluderar två timerfunktioner för skymning till gryning eller specifika tidsintervall efter skymningen och före gryningen. En sjusegmentsdisplay visar timerinställningar och felkoder. Den har även en batteristatusindikator med överladdningsvarning och en inbyggd temperatursensor. Dess trestegs batteriladdning omfattar bulk, absorption och flyt. Skyddsfunktioner inkluderar överström, kortslutning och omvänd polaritet vid anslutning till solcellspaneler och/eller batteri. Det finns också en övermanning av bortkoppling vid låg spänning.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 540188 |
| Djup | 5,7 cm |
| IP-Klassning | IP30 |
| Höjd | 10 cm |
| Bredd | 20 cm |
| Vikt | 0,3 kg |
| Spänning | 24 V |
| Utförande | PWM, Pro 12/24V-20A |
| Färg | Grå |
| Laddström | 2 A |
| Effekt | 8 mA |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025382 |

